Od dziś robimy sobie wolne :)

Wydaję się zawsze, że każdy rok szkolny jest bardzo długi, a na wakacje trudno się doczekać… Dzisiejszy dzień dowodzi jednak, że niekoniecznie tak jest. Kolejne wakacje już od jutra, a jeszcze nie tak dawno rozpoczynaliśmy ten rok szkolny. Rok szkolny, który obfitował w niezliczoną ilość wydarzeń, które ubarwiały naszą szkolną codzienność: imprezy szkolne takie jak: Dzień Sportu, Dzień Języków Obcych, Dzień Zdrowia, Gilusomania, Ostatni Dzwonek, Dzień Otwarty i wiele innych. Istotną część naszego szkolnego życia stanowiły współfinansowane przez UE projekty Erasmus+ i Giganci Edukacji. Były również konkursy, zawody sportowe i kolorowe, dzięki staraniom Samorządu Uczniowskiego, pozornie zwykłe dni lekcyjne. Czytaj dalej…

Koniec roku szkolnego.

Z okazji końca roku szkolnego życzę Wam niezapomnianych wakacji, pełnych przygód i beztroskiego czasu spędzonego z rodziną i przyjaciółmi. Niech ten czas pozwoli Wam na naładowanie baterii i nabranie nowej energii przed rozpoczęciem kolejnej przygody – nowego roku szkolnego.

Z okazji końca roku szkolnego pragnę również złożyć serdeczne życzenia dla wszystkich nauczycieli. Wasza praca jest niezwykle cenna, dzięki Wam uczniowie mają możliwość zdobywania wiedzy, rozwijania umiejętności i odkrywania swojego potencjału. Dziękuję wszystkim pracownikom za zaangażowanie, troskę i pasję, jaką wkładacie w swoje codzienne obowiązki. Szczęśliwego zakończenia roku szkolnego i wszystkiego najlepszego w przyszłości!

Dyrektor szkoły – Barbara Foltyn

Finał projektu Erasmus+ „Learn from the past to build a greener future”.

Ostatnie spotkanie projektowe już za nami. W dniach 29 maja – 2 czerwca 2023 roku 5 uczniów (Katarzyna Janas, Karolina Koczy, Daria Kurzyca, Konrad Olesik z klasy 3a oraz Tobiasz Kołodziejczyk z klasy 2a) wraz z opiekunami p. Magdaleną Szuster i Joanną Kocioła gościli w szkole partnerskiej w Porto, Portugalia. 

Fantastycznie zorganizowane spotkanie pozwoliło doskonałe zbilansować pracę nad tematem projektu, integrację uczestników, poznawanie kultury portugalskiej oraz przyjemność bycia w pięknym miejscu.

Portugalscy gospodarze pokazali nam swoje piękne miasto, gdzie podziwialiśmy niesamowitą architekturę z jej charakterystycznym elementem tj. kafelkami azulejos, płynęliśmy łodzią po rzece Duoro oraz wspięliśmy się na wieżę widokową. Zwiedziliśmy także dwa bardzo ważne dla portugalskiej historii średniowieczne miasta: Braga i Guimaraes. Czytaj dalej…

Najlepsze życzenia.

Drodzy uczniowie!

W Dniu Dziecka życzymy Wam, abyście nigdy nie zapominali, jak ważne pragnienia. Zawsze wierzcie w siebie i niech Was to prowadzi do niesamowitych miejsc. Radosnego Dnia Dziecka!”

Dyrektor szkoły oraz wszyscy dorośli z LO w  Gilowicach.