Zapraszamy do udziału w XVI Dniu Zdrowia.

13 kwietnia odbędzie się XVI Dzień Zdrowia pod hasłem: 

„Jak wygrałem życie – opowieść chłopaka, który odbił się od dna i sięgnął po szczyt” – profilaktyka uzależnień inaczej.

Prezentowany projekt ma dwa istotne przesłania:

  1. Jak łatwo wpaść w szpony nałogu, bez kontroli, najpierw tylko eksperymentując,  próbując zaimponować rówieśnikom, szukając rozwiązania dla swoich problemów, uciekając od samotności i niezrozumienia.
  2. Jak trudno wyjść z nałogu, ile wymaga to pracy, determinacji, odwagi, wsparcia specjalistów i osób bliskich.

Ale jest też pozytywny przekaz, że da się wyjść z uzależnienia, że ciężka praca nad sobą przynosi efekty, że ból, rozpacz i łzy można przekuć w sukces, gdy ma się pasję i bliskich gotowych do pomocy. To bardzo istotne, szczególnie dla osób, które mają w rodzinie osoby uzależnione, lub same zaczynają eksperymentować ze środkami psychoaktywnymi i zastanawiają się, czy będą w stanie przerwać ten „zaklęty krąg”, w którym się znalazły. Czytaj dalej…

KONKURS „MOJA GMINA – MÓJ SAMORZĄD”

W środę 29 marca w hali sportowej naszego liceum odbył się konkurs „Moja Gmina-Mój Samorząd” adresowany do uczniów szkół podstawowych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Miedźna oraz Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach.

Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat samorządu terytorialnego oraz środowiska lokalnego a główną nagrodą zaproszenie przez Wójta Gminy Miedźna uczniów, którzy okażą się najlepsi, do przejęcia obowiązków wójta, sekretarza i skarbnika gminy w dniu 1 czerwca 2023.

W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Całość przygotował i poprowadził Tomasz Baranowski. Emocje były ogromne a uczestnicy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem. Zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze: Seweryn Targowski – w dniu 1 czerwca będzie przez kilka godzin Wójtem Gminy Miedźna, Aleksandra Dynak – Wicewójtem i Sekretarzem Gminy Miedźna i Oliwier Ulczok, który w tym dniu będzie Skarbnikiem Gminy Miedźna.

W klasyfikacji szkolnej 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze, 2 miejsce Zespół Szkolno- Przedszkolny w Miedźnej, 3 miejsce Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą wśród nich uczniowie naszego liceum!

Tomasz Baranowski

Szanowni Państwo!

Kolejny raz zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wzięcie udziału w projekcie pt. „1,5% DLA MOJEJ SZKOŁY” i  przekazanie odpisu 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Edukacji „Omnibus” z siedzibą w Pszczynie.

Jest dla nas niezwykle budujące, że wspieracie nas Państwo w działaniach prowadzących do poprawy jakości kształcenia i rozwoju szkoły Państwa dzieci. Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, uda nam się zrealizować kolejne inwestycje dzięki Państwa pomocy. Licząc i w tym roku na Państwa zrozumienie i wsparcie, prosimy o rozpropagowanie akcji wśród bliskich i znajomych.

Pełna nazwa stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży

Numer KRS-u, który powinien zostać podany w deklaracji PIT: 0000 237 488

W rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” należy dokonać zapisu wskazującego cel wydatkowania 1,5%: „1,5% na rzecz LO w Gilowicach”

 Z wyrazami szacunku – Barbara Foltyn

Gilusomania 2023

W naszej szkole wiosna już przyszła! Jak co roku o tej porze odbyła się jedna z najzabawniejszych imprez w naszym szkolnym kalendarzu – Gilusomania. Klasy drugie stanęły w szranki o wygraną w konkursie na jak najzabawniejsze przedstawienie naszej szkolnej codzienności. 2a postawiła na rywalizację pomiędzy uczniami, gronem nauczycielskim i „strażnikami czystości”. Nie zabrakło zaskakujących pytań i prowadzącego, który sypał „sucharami” z rękawa. Miał nawet oddanego fana, który dla autografu zrobiłby wszystko oraz bardzo profesjonalnych ochroniarzy.. 2b natomiast uraczyła nas swoją wersją „1 z 10” z udziałem najzacniejszych przedstawicieli ciała pedagogicznego przedstawionych tym razem z przymrużeniem oka… Nawet skromny fotoreporter doczekał się sobowtóra. W tym roku wygrała klasa 2b. Gratulujemy! Nagroda za hektolitry łez wylanych ze śmiechu należy się jednak całemu rocznikowi. Dziękujemy za ogromną dawkę endorfin i świetną zabawę!  

Tekst i zdjęcia – Joanna Kocioła