Od dziś robimy sobie wolne :)

Wydaję się zawsze, że każdy rok szkolny jest bardzo długi, a na wakacje trudno się doczekać… Dzisiejszy dzień dowodzi jednak, że niekoniecznie tak jest. Kolejne wakacje już od jutra, a jeszcze nie tak dawno rozpoczynaliśmy ten rok szkolny. Rok szkolny, który obfitował w niezliczoną ilość wydarzeń, które ubarwiały naszą szkolną codzienność: imprezy szkolne takie jak: Dzień Sportu, Dzień Języków Obcych, Dzień Zdrowia, Gilusomania, Ostatni Dzwonek, Dzień Otwarty i wiele innych. Istotną część naszego szkolnego życia stanowiły współfinansowane przez UE projekty Erasmus+ i Giganci Edukacji. Były również konkursy, zawody sportowe i kolorowe, dzięki staraniom Samorządu Uczniowskiego, pozornie zwykłe dni lekcyjne. Czytaj dalej…

Koniec roku szkolnego.

Z okazji końca roku szkolnego życzę Wam niezapomnianych wakacji, pełnych przygód i beztroskiego czasu spędzonego z rodziną i przyjaciółmi. Niech ten czas pozwoli Wam na naładowanie baterii i nabranie nowej energii przed rozpoczęciem kolejnej przygody – nowego roku szkolnego.

Z okazji końca roku szkolnego pragnę również złożyć serdeczne życzenia dla wszystkich nauczycieli. Wasza praca jest niezwykle cenna, dzięki Wam uczniowie mają możliwość zdobywania wiedzy, rozwijania umiejętności i odkrywania swojego potencjału. Dziękuję wszystkim pracownikom za zaangażowanie, troskę i pasję, jaką wkładacie w swoje codzienne obowiązki. Szczęśliwego zakończenia roku szkolnego i wszystkiego najlepszego w przyszłości!

Dyrektor szkoły – Barbara Foltyn

Ważna ankieta.

Szanowni Mieszkańcy!

Urząd Gminy Miedźna przystępuje do prac analityczno-badawczych nad opracowaniem nowego dokumentu Strategii Rozwoju naszej Gminy, która stoi przed wieloma wyzwaniami w najbliższej przyszłości.

Oprócz prac analitycznych, częścią prac będzie również przeprowadzenie badania ankietowego. Czytaj dalej…

Dzień otwarty w naszej szkole.

Dzień Otwarty w naszym LO po raz kolejny cieszył się ogromnym powodzeniem wśród przyszłych licealistów. Wiedza i umiejętności, które na nich czekają w GILO podane dziś zostały z małym przymrużeniem oka Był szalony rajd z latarkami po dżungli w Geograficznym Escape Roomie rachunek prawdopodobieństwa podczas gry w ruletkę w GilosCasinos oraz przyspieszony kurs kardiochirurgii Nie zabrakło quizów i zabaw językowych, spektakularnych doświadczeń z parowozem w próbówce i balonikami poruszanymi suszarką do włosów Nasi goście otrzymali również odrobinę wiedzy historycznej okraszonej żonkilem Mogli także sprawdzić swoją wiedzę w niesamowicie poważnym teleturnieju Giloteria oraz dowiedzieć się jak wyjechać za granicę w ramach programu Erasmus+ Zmęczeni ogromną dawką wiedzy, wrażeń i zabawy ósmoklasiści mogli odpocząć na kanapach i puffach w strefie relaksu lub Ogródku Zielonej Energii Mamy nadzieję, że nasi goście poczuli, choć przez chwilę, niepowtarzalną atmosferę naszej szkoły i zobaczymy się na dłużej już we wrześniu! Zapraszamy!  

Zapraszamy do udziału w XVI Dniu Zdrowia.

13 kwietnia odbędzie się XVI Dzień Zdrowia pod hasłem: 

„Jak wygrałem życie – opowieść chłopaka, który odbił się od dna i sięgnął po szczyt” – profilaktyka uzależnień inaczej.

Prezentowany projekt ma dwa istotne przesłania:

  1. Jak łatwo wpaść w szpony nałogu, bez kontroli, najpierw tylko eksperymentując,  próbując zaimponować rówieśnikom, szukając rozwiązania dla swoich problemów, uciekając od samotności i niezrozumienia.
  2. Jak trudno wyjść z nałogu, ile wymaga to pracy, determinacji, odwagi, wsparcia specjalistów i osób bliskich.

Ale jest też pozytywny przekaz, że da się wyjść z uzależnienia, że ciężka praca nad sobą przynosi efekty, że ból, rozpacz i łzy można przekuć w sukces, gdy ma się pasję i bliskich gotowych do pomocy. To bardzo istotne, szczególnie dla osób, które mają w rodzinie osoby uzależnione, lub same zaczynają eksperymentować ze środkami psychoaktywnymi i zastanawiają się, czy będą w stanie przerwać ten „zaklęty krąg”, w którym się znalazły. Czytaj dalej…

Gilusomania 2023

W naszej szkole wiosna już przyszła! Jak co roku o tej porze odbyła się jedna z najzabawniejszych imprez w naszym szkolnym kalendarzu – Gilusomania. Klasy drugie stanęły w szranki o wygraną w konkursie na jak najzabawniejsze przedstawienie naszej szkolnej codzienności. 2a postawiła na rywalizację pomiędzy uczniami, gronem nauczycielskim i „strażnikami czystości”. Nie zabrakło zaskakujących pytań i prowadzącego, który sypał „sucharami” z rękawa. Miał nawet oddanego fana, który dla autografu zrobiłby wszystko oraz bardzo profesjonalnych ochroniarzy.. 2b natomiast uraczyła nas swoją wersją „1 z 10” z udziałem najzacniejszych przedstawicieli ciała pedagogicznego przedstawionych tym razem z przymrużeniem oka… Nawet skromny fotoreporter doczekał się sobowtóra. W tym roku wygrała klasa 2b. Gratulujemy! Nagroda za hektolitry łez wylanych ze śmiechu należy się jednak całemu rocznikowi. Dziękujemy za ogromną dawkę endorfin i świetną zabawę!  

Tekst i zdjęcia – Joanna Kocioła