mLegitymacja

Drodzy Uczniowie!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. To dokładnie to samo, co ,,zwykła” legitymacja szkolna, ale w telefonie. Będzie jednak równoważna z tradycyjną.
Za pomocą mLegitymacji potwierdzicie status ucznia np. podczas kontroli biletów, zakupie biletów do kina czy zakładaniu karty w bibliotece.

mLegitymacja posiada takie zabezpieczenia jak hologram zmieniający kolor przy poruszeniu telefonu i falującą flagę na ekranie, oznaczenie kolorem ważności legitymacji (kolor zielony – ważna, kolor czerwony nieważna).

mLegitymację może otrzymać każdy uczeń, który posiada wersję papierową dokumentu. Okres ważności jest tożsamy z wersją papierową. W przypadku utraty ważności ,,tradycyjnej” legitymacji mobilna wersja będzie unieważniana. Szkoła może również unieważnić dokument w przypadku utraty mLegitymacji z powodu uszkodzenia, niepoprawnego działania czy utraty urządzenia mobilnego.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji:

 • imię i nazwisko ucznia,
 • numer legitymacji,
 • datę wydania,
 • termin ważności,
 • status użytkownika (uczeń), 
 • datę urodzenia, 
 • PESEL, 
 • nazwę i adres szkoły.

Aby uruchomić Legitymację należy:

 1. Posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.;
 2. Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (wniosek do pobrania na stronie internetowej szkoły);
 3. Wysłać na adres szkoły logilowice@poczta.onet.pl zdjęcie legitymacyjne w formacie jpg lub JPG w rozmiarze do 5MB;
 4. Pobrać aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin;

po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego/kodu QR uruchomić system na urządzeniu.

Wszystkie pliki do pobrania TUTAJ.

Drodzy Ósmoklasiści!


Za kilka tygodni czeka Was bardzo ważna decyzja – wybór szkoły i dalszej drogi edukacji. Zachęcamy Was do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Może to właśnie tu poczujesz, że to jest Twoje miejsce na Ziemi? Nieliczne klasy, możliwość dowolnego łączenia rozszerzeń, fantastyczna atmosfera i zagraniczne wyjazdy w ramach programu Erasmus+ na pewno pomogą Ci podjąć decyzję. Więcej szczegółów w zakładce Rekrutacja

Barbara Foltyn

Rozpoczęcie roku szkolnego.

1.09.2021 zapraszamy uczniów, rodziców oraz absolwentów naszej szkoły do budynku hali sportowej na godz. 8 00.

Z uwagi na konieczność zapobiegania zarażeniu COVID-19, na terenie szkoły obowiązuje noszenie maseczek oraz dezynfekowanie rąk. Po zajęciu miejsc można zdjąć maseczki pamiętając o zachowaniu dystansu.

Termin sprawdzianu kompetencji językowych z języka angielskiego do klasy dwujęzycznej.

Informujemy, że sprawdzian kompetencji językowych odbędzie się;

8 czerwca o godz. 9.00

Po przyjściu do szkoły należy zgłosić się do sekretariatu. Obowiązują maseczki, dystans społeczny i dezynfekcja rąk. Proszę pamiętać o długopisie oraz legitymacji szkolnej. Test trwa 60 minut i ma formę pisemną – składa się z zadań testujących umiejętności słuchania i czytania oraz część leksykalno-gramatyczną. Szczegółowy zakres wymagań znajduje się w zakładce Rekrutacja.

Termin dodatkowy – dla osób, które nie mogą być obecne 8 czerwca to   8 lipca godz. 9.00.

 

Dyrektor Szkoły – Barbara Foltyn

Regulamin zdalnego nauczania.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Zdalnego Nauczania w Liceum Ogólnokształcącym im. Prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach, który udostępniony jest w menu Dokumenty:

Szkoła -> O szkole -> Dokumenty

lub po kliknięciu TUTAJ.

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie!
W związku z obecną sytuacją epidemiczną nie możemy zorganizować wspólnego rozpoczęcia roku dla całej społeczności szkolnej. Klasy I oraz przedstawicieli klas II i III zapraszamy do budynku hali sportowej na godz. 8 00, klasy II i III zapraszamy na spotkania z wychowawcami na godz. 9 00 w następujących salach: IIa – s. 18, IIb – s. 19, IIap – s. 8, IIbp – s. 17, IIIa – s. 15, IIIb – s. 14.
Ze względów bezpieczeństwa zdrowotnego na rozpoczęcie nowego roku szkolnego nie możemy zaprosić Rodziców naszych Uczniów. Z uwagi na konieczność zapobiegania zarażeniu COVID-19 na terenie szkoły obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic oraz dezynfekowanie rąk. Po zajęciu miejsc można zdjąć maseczki pamiętając o zachowaniu dystansu.

Rekrutacja – kryteria przyjęć i terminy

W zakładce Strefa Ucznia można znaleźć niezbędne informacje dotyczące kryteriów rekrutacji oraz spis zagadnień, które należy przestudiować aby ze spokojem przystąpić do sprawdzianu kompetencji językowych (dotyczy to klas dwujęzycznych). Serdecznie zapraszamy.

Uwaga! Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną poprzez stronę slaskie.edu.com.pl

Zdalne nauczanie w LO w Gilowicach

Sytuacja, w której się znaleźliśmy, sprawiła, że w ciągu kilku dni nauczanie ze szkolnych ławek przeniosło się do sieci. Nauczyciele naszego Liceum od początku dołożyli wszelkich starań, by kształcenie na odległość w naszej szkole było realizowane w sposób jak najbardziej przyjazny dla ucznia. W ruch poszły wszelkie komunikatory, e-dziennik i inne narzędzia internetowe, które pozwoliły na kontakt z uczniami i rodzicami. Jednak najważniejszy w pracy nauczyciela jest bezpośredni kontakt z uczniem, a to stało się możliwe dzięki platformie Microsoft Teams, dzięki której lekcje prowadzone są ON-LINE. Można taką lekcje nagrać, a uczeń może ją wielokrotnie odsłuchać lub odsłuchać w innym czasie. Przede wszystkim zaś daje to możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, zadawania pytań, rozwiewania wątpliwości i choć przez krótką chwilę pozwala nam się znowu wszystkim razem spotkać…

Zapraszamy również do odwiedzania naszego profilu:


http://logilowice.hekko.pl/images/facebook-jestesmy.png