Ważna ankieta.

Szanowni Mieszkańcy!

Urząd Gminy Miedźna przystępuje do prac analityczno-badawczych nad opracowaniem nowego dokumentu Strategii Rozwoju naszej Gminy, która stoi przed wieloma wyzwaniami w najbliższej przyszłości.

Oprócz prac analitycznych, częścią prac będzie również przeprowadzenie badania ankietowego. Czytaj dalej…

Szanowni Państwo!

Kolejny raz zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wzięcie udziału w projekcie pt. „1,5% DLA MOJEJ SZKOŁY” i  przekazanie odpisu 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Edukacji „Omnibus” z siedzibą w Pszczynie.

Jest dla nas niezwykle budujące, że wspieracie nas Państwo w działaniach prowadzących do poprawy jakości kształcenia i rozwoju szkoły Państwa dzieci. Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, uda nam się zrealizować kolejne inwestycje dzięki Państwa pomocy. Licząc i w tym roku na Państwa zrozumienie i wsparcie, prosimy o rozpropagowanie akcji wśród bliskich i znajomych.

Pełna nazwa stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży

Numer KRS-u, który powinien zostać podany w deklaracji PIT: 0000 237 488

W rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” należy dokonać zapisu wskazującego cel wydatkowania 1,5%: „1,5% na rzecz LO w Gilowicach”

 Z wyrazami szacunku – Barbara Foltyn

Razem dla Ukrainy – Gmina Miedźna na pomoc Miastu Partnerskiemu Zbaraż.

Nie zapominamy, sercem nieprzerwanie jesteśmy z Ukrainą. Zbiórka pomocowa dotyczy naszego Miasta Partnerskiego Zbaraża.


Wiemy, że wszystkim nam jest coraz trudniej z powodu trwającej wojny na Ukrainie. Wiemy także, że nie jesteśmy w stanie sprostać ogromowi zniszczeń tego kraju i codziennym, niekończącym się tragediom ludzkim. Jednak mamy nadzieję, że nasze grudniowe serca mimo naszych własnych trudów pozwolą ogrzać i wyleczyć tyle ofiar trwającej wojny, na ile pozwoli każdemu z nas nasza osobista sytuacja.

Przekazaliśmy już dwa transporty. Przewodniczący Rady Gminy Miedźna podczas listopadowego wyjazdu na granicę Ukrainy i przekazywania darów zbieranych dla Zbaraża przez gminne OSP poznał obecne potrzeby. Wszyscy mamy wyobraźnię i wiedzę, jak ta wojna przebiega. Znamy skutki, jakie niesie za sobą niszczenie infrastruktury energetycznej w okresie zimowym. Stąd na dzisiaj z uwagi na porę roku nasze miasto partnerskie Zbaraż prosi o piece wolnostojące, opalane drewnem. Do tego Ukraińcy niezmiennie potrzebują lekarstw, środków technicznych, medycznych i pomocy ratunkowej.
Pamiętajmy, że każda złotówka pomaga. Już dzisiaj dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.
TUTAJ link do zrzutki założonej przez radnego naszej gminy Mateusza Moczulskiego.

mLegitymacja

Drodzy Uczniowie!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. To dokładnie to samo, co ,,zwykła” legitymacja szkolna, ale w telefonie. Będzie jednak równoważna z tradycyjną.
Za pomocą mLegitymacji potwierdzicie status ucznia np. podczas kontroli biletów, zakupie biletów do kina czy zakładaniu karty w bibliotece.

mLegitymacja posiada takie zabezpieczenia jak hologram zmieniający kolor przy poruszeniu telefonu i falującą flagę na ekranie, oznaczenie kolorem ważności legitymacji (kolor zielony – ważna, kolor czerwony nieważna).

mLegitymację może otrzymać każdy uczeń, który posiada wersję papierową dokumentu. Okres ważności jest tożsamy z wersją papierową. W przypadku utraty ważności ,,tradycyjnej” legitymacji mobilna wersja będzie unieważniana. Szkoła może również unieważnić dokument w przypadku utraty mLegitymacji z powodu uszkodzenia, niepoprawnego działania czy utraty urządzenia mobilnego.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji:

 • imię i nazwisko ucznia,
 • numer legitymacji,
 • datę wydania,
 • termin ważności,
 • status użytkownika (uczeń), 
 • datę urodzenia, 
 • PESEL, 
 • nazwę i adres szkoły.

Aby uruchomić Legitymację należy:

 1. Posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.;
 2. Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (wniosek do pobrania na stronie internetowej szkoły);
 3. Wysłać na adres szkoły logilowice@poczta.onet.pl zdjęcie legitymacyjne w formacie jpg lub JPG w rozmiarze do 5MB;
 4. Pobrać aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin;

po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego/kodu QR uruchomić system na urządzeniu.

Wszystkie pliki do pobrania TUTAJ.

Drodzy Ósmoklasiści!


Za kilka tygodni czeka Was bardzo ważna decyzja – wybór szkoły i dalszej drogi edukacji. Zachęcamy Was do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Może to właśnie tu poczujesz, że to jest Twoje miejsce na Ziemi? Nieliczne klasy, możliwość dowolnego łączenia rozszerzeń, fantastyczna atmosfera i zagraniczne wyjazdy w ramach programu Erasmus+ na pewno pomogą Ci podjąć decyzję. Więcej szczegółów w zakładce Rekrutacja

Barbara Foltyn

Rozpoczęcie roku szkolnego.

1.09.2021 zapraszamy uczniów, rodziców oraz absolwentów naszej szkoły do budynku hali sportowej na godz. 8 00.

Z uwagi na konieczność zapobiegania zarażeniu COVID-19, na terenie szkoły obowiązuje noszenie maseczek oraz dezynfekowanie rąk. Po zajęciu miejsc można zdjąć maseczki pamiętając o zachowaniu dystansu.

Termin sprawdzianu kompetencji językowych z języka angielskiego do klasy dwujęzycznej.

Informujemy, że sprawdzian kompetencji językowych odbędzie się;

8 czerwca o godz. 9.00

Po przyjściu do szkoły należy zgłosić się do sekretariatu. Obowiązują maseczki, dystans społeczny i dezynfekcja rąk. Proszę pamiętać o długopisie oraz legitymacji szkolnej. Test trwa 60 minut i ma formę pisemną – składa się z zadań testujących umiejętności słuchania i czytania oraz część leksykalno-gramatyczną. Szczegółowy zakres wymagań znajduje się w zakładce Rekrutacja.

Termin dodatkowy – dla osób, które nie mogą być obecne 8 czerwca to   8 lipca godz. 9.00.

 

Dyrektor Szkoły – Barbara Foltyn

Regulamin zdalnego nauczania.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Zdalnego Nauczania w Liceum Ogólnokształcącym im. Prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach, który udostępniony jest w menu Dokumenty:

Szkoła -> O szkole -> Dokumenty

lub po kliknięciu TUTAJ.