Dzień otwarty w naszej szkole.

Dzień Otwarty w naszym LO po raz kolejny cieszył się ogromnym powodzeniem wśród przyszłych licealistów. Wiedza i umiejętności, które na nich czekają w GILO podane dziś zostały z małym przymrużeniem oka Był szalony rajd z latarkami po dżungli w Geograficznym Escape Roomie rachunek prawdopodobieństwa podczas gry w ruletkę w GilosCasinos oraz przyspieszony kurs kardiochirurgii Nie zabrakło quizów i zabaw językowych, spektakularnych doświadczeń z parowozem w próbówce i balonikami poruszanymi suszarką do włosów Nasi goście otrzymali również odrobinę wiedzy historycznej okraszonej żonkilem Mogli także sprawdzić swoją wiedzę w niesamowicie poważnym teleturnieju Giloteria oraz dowiedzieć się jak wyjechać za granicę w ramach programu Erasmus+ Zmęczeni ogromną dawką wiedzy, wrażeń i zabawy ósmoklasiści mogli odpocząć na kanapach i puffach w strefie relaksu lub Ogródku Zielonej Energii Mamy nadzieję, że nasi goście poczuli, choć przez chwilę, niepowtarzalną atmosferę naszej szkoły i zobaczymy się na dłużej już we wrześniu! Zapraszamy!  

Spotkanie projektowe na Sycylii

W dniach 27-31 marca odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Erasmus+ „Learn from the past to build a greener future”.

Tym razem grupa uczniów (Julia Skęczek, Justyna Wojtala, Antonina Matlak, Weronika Pochłopień, Szymon Kulczyk, Szymon Szweda) pod opieką swoich nauczycieli, p. Magdaleny Szuster i Joanny Kocioły wybrała się na słoneczną Sycylię. 

Wraz z grupami z pozostałych szkół partnerskich z Portugalii, Rumunii, Słowenii i Turcji poznawaliśmy kulturę, historię, geografię i przepyszną kuchnię tej włoskiej wyspy. Odwiedziliśmy Agrigento, gdzie podziwialiśmy pozostałości starożytnych świątyń; Palermo, stolicę wyspy, której całe centrum wpisane jest na listę światowego dziedzictwa Unesco; nadmorską Catanię oraz, największą atrakcję wyspy – wulkan Etna. Czytaj dalej…

Wielkanoc 2023

Niech dom będzie dla Was zawsze ostoją spokoju, a na stole nigdy nie zabraknie chleba. Niech Wielkanoc jednoczy i wzmacnia całą rodzinę. Niech nigdy nie zabraknie Wam tego, co w życiu najważniejsze: zdrowia, miłości i bezpieczeństwa.

Życzy dyrektor szkoły – Barbara Foltyn