Ważna ankieta.

Szanowni Mieszkańcy!

Urząd Gminy Miedźna przystępuje do prac analityczno-badawczych nad opracowaniem nowego dokumentu Strategii Rozwoju naszej Gminy, która stoi przed wieloma wyzwaniami w najbliższej przyszłości.

Oprócz prac analitycznych, częścią prac będzie również przeprowadzenie badania ankietowego. Czytaj dalej…

Dla tych, którzy są w trudnej sytuacji.

Dla mieszkańców Gminy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z uwagi na uzależnienia, współuzależnienia oraz w związku z przemocą domową, uruchomiono punkty informacyjno-konsultacyjne w poniższym zakresie:

 • Porady i konsultacje w zakresie uzależnień w każdy wtorek w godzinach od 15.00 – 18.00 w Woli ul. Poprzeczna 1, I piętro pok. 29 oraz w Górze ul. Długa 41 (Ośrodek Zdrowia — Biuro Sołtysa), w każdy drugi czwartek miesiąca od godziny 15.00 do godziny 18.00.
  Termin spotkania należy ustalić telefonicznie pod numerem telefonu 519 877 769.
 • Porady prawne w zakresie prawa rodzinnego dla ofiar przemocy oraz osób i rodzin z problemem uzależnienia odbywają w Woli ul. Poprzeczna 1, (I piętro pok. 29)
  Termin porady należy ustalić w sekretariacie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z siedzibą w Woli pod numerem telefonu (032) 211 82 51 w godzinach pracy Ośrodka.
 • Porady psychologiczne udzielane są w punkcie co drugi czwartek miesiąca w godzinach od 15.00 – 18.00, Wola ul. Poprzeczna 1, (I piętro pok. 29).
  Termin należy ustalić pod numerem telefonu 519 693 400 w dniach: poniedziałek, środa, piątek, w godzinach od 10:00 do 12:00
 • Konsultacje psychiatryczne dla dzieci i młodzieży u których występują zaburzenia psychiczne będące m.in. wynikiem funkcjonowania w rodzinie z problemem uzależnienia oraz przemocy domowej. Konsultacje udzielane są w Centrum Specjalistycznej Diagnozy i Terapii w Pszczynie ul. Rybnicka 47a.
  Termin wizyty należy ustalić pod numerem telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli pod numerem telefonu 798 588 999 w godzinach pracy Ośrodka.

Ponadto informujemy, że Gmina Miedźna w trosce o mieszkańców zawarła umowę na realizację usług w formie m.in.: terapii psychologicznej, psychoterapii, terapii rodzinnej i terapii małżeńskiej, dla osób i rodzin z problemem uzależnienia i przemocy domowej.

Pomoc w w/w formie udzielana jest na podstawie skierowania wydanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli oraz zgłoszenia się w wyznaczonym terminie ustalonym podczas rejestracji pod numerem telefonu 690 299 600 w Centrum Specjalistycznej Diagnozy i Terapii w Pszczynie ul. Rybnicka 47a.

Ostatni dzwonek

Ostatni Dzwonek To już jest koniec…? Czyżby? Co prawda to ostatni dzień naszych maturzystów w roli uczniów LO Gilowice, w przeciwieństwie jednak do słów popularnej piosenki, to dopiero początek fascynującego dorosłego życia. Tym bardziej radosny, że wszyscy absolwenci ukończyli liceum i mają prawo przystąpić za kilka dni do matury. Przedpołudnie nasi maturzyści spędzili na wesoło, jak coś kończyć to z przytupem. Tradycyjnie już uczniowie klas trzecich przygotowali dla nich szereg „arcytrudnych” konkurencji, które gwarantowały powtórkę tak istotnych tematów jak: ile nóg ma mucha a człowiek przegród nosowych? jaki kolor piżamy miał na sobie wychowawca w dniu piżamy? kiedy fryzurę zmieniła historyczka? A ponieważ wiedza to nie wszystko rzetelnie sprawdzono także niezbędne do matury umiejętności: pokazywanie na migi tytułów bajek, śpiewanie przebojów czy gra w kamień – nożyce. Imprezę swoim występem uświetnił zespół muzyczny Giluś Band, który zaprezentował własną wersję hymnu pochwalnego na cześć naszej szkoły – hasło imprezy „Kocham LO Gilowice” zobowiązuje. Na zakończenie maturzyści wraz z wychowawcami posadzili pamiątkowe drzewko . Dzięki niemu wspomnienie o ich niezapomnianej obecności w naszej szkole pozostanie nie tylko w naszych sercach, ale i w szkolnym ogródku. Życzymy naszym maturzystom kilku dni odpoczynku, a po nim połamania piór!