Pora wracać…

Jeszcze się dobrze nie zaczęły a już się kończą, mowa tu oczywiście o feriach 2022/23. Dla osłody przypomnijmy sobie, moment inauguracji zimowych kanikuł. Rozpoczęły się trzynastego w piątek spontanicznym tańcem belgijskim, w którym uczestniczyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele naszej szkoły. Cóż, to już wspomnienie, zapraszam do oglądania filmu.

Piotr Kak

Spotkanie projektowe w Polsce.

Spotkanie Erasmus+ w Polsce W dniach 28.11 – 2.12.2022 gościli w naszym liceum uczniowie i nauczyciele ze szkół w Portugalii, Rumunii i Włoch. Spotkanie to było drugim z cyklu poświęconych prawom człowieka i zwalczaniu wszelkich objawów dyskryminacji. Podczas pobytu w Polsce nasi goście wzięli udział w szeregu spotkań i warsztatów poświęconych tym tematom. Zwiedzili również Auschwitz i Kraków, w tym Kazimierz i muzeum Schindlera. Wszyscy zagraniczni uczniowie byli zakwaterowani w domach naszych uczniów, co dodatkowo wzmocniło kulturowy wymiar spotkania oraz pozwoliło na szybkie nawiązanie bliskich więzi pomiędzy młodzieżą. Pomimo więc poważnego tematu projektu, nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców. Organizacja spotkania możliwa była dzięki środkom Unii Europejskiej otrzymanym w ramach Akredytacji w projekcie Erasmus+. 

Joanna Kocioła

Dzisiaj Dzień Świętego Mikołaja – wymarzonych prezentów!

Idzie, idzie Święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Niosą w wielkich koszach: słodziutkie pierniki,
ciastka i cukierki, lalki, kosmetyki.
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają dobrych, grzecznych dzieci…
Wszędzie pełno miłych, pożytecznych ludzi

W tym roku Mikołaj mocno się natrudzi…

Ostatni dzwonek.

Zabrzmiał dziś dla absolwentów naszego liceum. Młodsi koledzy nie pozwolili im jednak na smutek i nostalgię. Zadbali o świetną zabawę i kilka niezbędnych rad czego nie robić przed maturą. Były więc humorystyczne scenki z czekającego ich wkrótce egzaminu dojrzałości oraz Familiada z pytaniami z wiedzy o szkole – przecież bez znajomości imion wszystkich pracowników obsługi nie można ukończyć szkoły!
Na zakończenie tej, jakże miłej uroczystości, absolwenci wraz z wychowawcami zasadzili na pamiątkę drzewko, które zawsze będzie nam przypominać o ich pobycie w naszej szkole.
Joanna Kocioła