Najlepsze życzenia.

Drodzy uczniowie!

W Dniu Dziecka życzymy Wam, abyście nigdy nie zapominali, jak ważne pragnienia. Zawsze wierzcie w siebie i niech Was to prowadzi do niesamowitych miejsc. Radosnego Dnia Dziecka!”

Dyrektor szkoły oraz wszyscy dorośli z LO w  Gilowicach.

Ostatni dzwonek

Ostatni Dzwonek To już jest koniec…? Czyżby? Co prawda to ostatni dzień naszych maturzystów w roli uczniów LO Gilowice, w przeciwieństwie jednak do słów popularnej piosenki, to dopiero początek fascynującego dorosłego życia. Tym bardziej radosny, że wszyscy absolwenci ukończyli liceum i mają prawo przystąpić za kilka dni do matury. Przedpołudnie nasi maturzyści spędzili na wesoło, jak coś kończyć to z przytupem. Tradycyjnie już uczniowie klas trzecich przygotowali dla nich szereg „arcytrudnych” konkurencji, które gwarantowały powtórkę tak istotnych tematów jak: ile nóg ma mucha a człowiek przegród nosowych? jaki kolor piżamy miał na sobie wychowawca w dniu piżamy? kiedy fryzurę zmieniła historyczka? A ponieważ wiedza to nie wszystko rzetelnie sprawdzono także niezbędne do matury umiejętności: pokazywanie na migi tytułów bajek, śpiewanie przebojów czy gra w kamień – nożyce. Imprezę swoim występem uświetnił zespół muzyczny Giluś Band, który zaprezentował własną wersję hymnu pochwalnego na cześć naszej szkoły – hasło imprezy „Kocham LO Gilowice” zobowiązuje. Na zakończenie maturzyści wraz z wychowawcami posadzili pamiątkowe drzewko . Dzięki niemu wspomnienie o ich niezapomnianej obecności w naszej szkole pozostanie nie tylko w naszych sercach, ale i w szkolnym ogródku. Życzymy naszym maturzystom kilku dni odpoczynku, a po nim połamania piór!

Spotkanie projektowe na Sycylii

W dniach 27-31 marca odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Erasmus+ „Learn from the past to build a greener future”.

Tym razem grupa uczniów (Julia Skęczek, Justyna Wojtala, Antonina Matlak, Weronika Pochłopień, Szymon Kulczyk, Szymon Szweda) pod opieką swoich nauczycieli, p. Magdaleny Szuster i Joanny Kocioły wybrała się na słoneczną Sycylię. 

Wraz z grupami z pozostałych szkół partnerskich z Portugalii, Rumunii, Słowenii i Turcji poznawaliśmy kulturę, historię, geografię i przepyszną kuchnię tej włoskiej wyspy. Odwiedziliśmy Agrigento, gdzie podziwialiśmy pozostałości starożytnych świątyń; Palermo, stolicę wyspy, której całe centrum wpisane jest na listę światowego dziedzictwa Unesco; nadmorską Catanię oraz, największą atrakcję wyspy – wulkan Etna. Czytaj dalej…

Pora wracać…

Jeszcze się dobrze nie zaczęły a już się kończą, mowa tu oczywiście o feriach 2022/23. Dla osłody przypomnijmy sobie, moment inauguracji zimowych kanikuł. Rozpoczęły się trzynastego w piątek spontanicznym tańcem belgijskim, w którym uczestniczyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele naszej szkoły. Cóż, to już wspomnienie, zapraszam do oglądania filmu.

Piotr Kak

Spotkanie projektowe w Polsce.

Spotkanie Erasmus+ w Polsce W dniach 28.11 – 2.12.2022 gościli w naszym liceum uczniowie i nauczyciele ze szkół w Portugalii, Rumunii i Włoch. Spotkanie to było drugim z cyklu poświęconych prawom człowieka i zwalczaniu wszelkich objawów dyskryminacji. Podczas pobytu w Polsce nasi goście wzięli udział w szeregu spotkań i warsztatów poświęconych tym tematom. Zwiedzili również Auschwitz i Kraków, w tym Kazimierz i muzeum Schindlera. Wszyscy zagraniczni uczniowie byli zakwaterowani w domach naszych uczniów, co dodatkowo wzmocniło kulturowy wymiar spotkania oraz pozwoliło na szybkie nawiązanie bliskich więzi pomiędzy młodzieżą. Pomimo więc poważnego tematu projektu, nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców. Organizacja spotkania możliwa była dzięki środkom Unii Europejskiej otrzymanym w ramach Akredytacji w projekcie Erasmus+. 

Joanna Kocioła

Dzisiaj Dzień Świętego Mikołaja – wymarzonych prezentów!

Idzie, idzie Święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Niosą w wielkich koszach: słodziutkie pierniki,
ciastka i cukierki, lalki, kosmetyki.
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają dobrych, grzecznych dzieci…
Wszędzie pełno miłych, pożytecznych ludzi

W tym roku Mikołaj mocno się natrudzi…