Ostatni dzwonek.

Zabrzmiał dziś dla absolwentów naszego liceum. Młodsi koledzy nie pozwolili im jednak na smutek i nostalgię. Zadbali o świetną zabawę i kilka niezbędnych rad czego nie robić przed maturą. Były więc humorystyczne scenki z czekającego ich wkrótce egzaminu dojrzałości oraz Familiada z pytaniami z wiedzy o szkole – przecież bez znajomości imion wszystkich pracowników obsługi nie można ukończyć szkoły!
Na zakończenie tej, jakże miłej uroczystości, absolwenci wraz z wychowawcami zasadzili na pamiątkę drzewko, które zawsze będzie nam przypominać o ich pobycie w naszej szkole.
Joanna Kocioła
 

„Przemysłowa wiosna” w Kielcach

7 kwietnia 2022 roku odbyła się wycieczka naukowa do Kielc na Targi pt. „Przemysłowa wiosna”, w której wzięła udział grupa młodzieży z klas trzecich, naszego liceum. W ramach imprezy zwiedzaliśmy wystawy związane m.in. z drukiem 3D oraz bogatą ekspozycję obrabiarek sterowanych numerycznie. Uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami projektowania prototypowego i tu m.in. oglądaliśmy skanery 3D a także drukarki „biologiczne” potrafiące „wyczarować” protezy rogówki oka. Na targach po raz pierwszy na świecie zaprezentowano drukarkę drukującą szkłem rozgrzanym do odpowiedniej temperatury (polski wynalazek) oraz urządzenie nadające wydrukom realistyczny wygląd, dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu barwienia modeli pigmentami z bogatej palety 10 milionów odcieni. Najnowsze technologie, najnowsze urządzenia – liczymy, że kolejne pokolenia absolwentów naszej szkoły zasilą szeregi kadry inżynierskiej i wzbogacą kiedyś ofertę polskiej myśli technicznej o nowe rozwiązania. Wycieczka była zorganizowana w kooperacji z Powiatowym Zespołem Nr2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. I. Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Piotr Kak

Problem spalania węgla.

Zobacz jak problem spalania węgla oraz możliwości jego zastąpienia przez bardziej „zielone” 🌿☘️🌳 źródła energii wygląda w oczach naszych licealistów.
Infografiki przygotowano w ramach projektu Erasmus+ „Learn from the past to build a greener future”. Każdy w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Najserdeczniejsze życzenia

Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej

pragnę złożyć Nauczycielom oraz pozostałym Pracownikom szkoły

najserdeczniejsze życzenia:

realizacji planów zawodowych, zadowolenia z wykonywanej pracy,

optymizmu, uśmiechu każdego dnia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Barbara Foltyn – dyrektor Liceum