Spotkanie w Austrii

13. września, pięć uczennic naszej szkoły wraz z dwoma opiekunkami wyjechało do Austrii, aby realizować projekt “Erasmus+ Climate Change – Raise awareness –  Take action”.

Pierwszy dzień poświęcony był integracji z innymi uczestnikami projektu, a działo się to za pośrednictwem gier i zabaw, które znacząco zbliżyły do siebie uczniów, ale też pomogły przełamać barierę językową.  Tego dnia uczestnicy zapoznali się nieco z miastem i zakwaterowali się w schronisku młodzieżowym. Czytaj dalej…

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
W dniu dzisiejszym o 8.00 na hali sportowej gilowickiego liceum Pani Dyrektor, Barbara Foltyn oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po przywitaniu uczniów, grona nauczycielskiego i absolwentów, w szczególnie ciepły sposób przywitani zostali uczniowie klas pierwszych, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę w naszej szkole. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor przypomniała najważniejsze wydarzenia i sukcesy z poprzedniego roku szkolnego, poinformowała społeczność szkolną o planach na nowy rok szkolny oraz przyjęła ślubowanie od przedstawicieli uczniów klas pierwszych. 

Czytaj dalej…