Od dziś robimy sobie wolne :)

Wydaję się zawsze, że każdy rok szkolny jest bardzo długi, a na wakacje trudno się doczekać… Dzisiejszy dzień dowodzi jednak, że niekoniecznie tak jest. Kolejne wakacje już od jutra, a jeszcze nie tak dawno rozpoczynaliśmy ten rok szkolny. Rok szkolny, który obfitował w niezliczoną ilość wydarzeń, które ubarwiały naszą szkolną codzienność: imprezy szkolne takie jak: Dzień Sportu, Dzień Języków Obcych, Dzień Zdrowia, Gilusomania, Ostatni Dzwonek, Dzień Otwarty i wiele innych. Istotną część naszego szkolnego życia stanowiły współfinansowane przez UE projekty Erasmus+ i Giganci Edukacji. Były również konkursy, zawody sportowe i kolorowe, dzięki staraniom Samorządu Uczniowskiego, pozornie zwykłe dni lekcyjne. Czytaj dalej…

Koniec roku szkolnego.

Z okazji końca roku szkolnego życzę Wam niezapomnianych wakacji, pełnych przygód i beztroskiego czasu spędzonego z rodziną i przyjaciółmi. Niech ten czas pozwoli Wam na naładowanie baterii i nabranie nowej energii przed rozpoczęciem kolejnej przygody – nowego roku szkolnego.

Z okazji końca roku szkolnego pragnę również złożyć serdeczne życzenia dla wszystkich nauczycieli. Wasza praca jest niezwykle cenna, dzięki Wam uczniowie mają możliwość zdobywania wiedzy, rozwijania umiejętności i odkrywania swojego potencjału. Dziękuję wszystkim pracownikom za zaangażowanie, troskę i pasję, jaką wkładacie w swoje codzienne obowiązki. Szczęśliwego zakończenia roku szkolnego i wszystkiego najlepszego w przyszłości!

Dyrektor szkoły – Barbara Foltyn

Finał projektu Erasmus+ „Learn from the past to build a greener future”.

Ostatnie spotkanie projektowe już za nami. W dniach 29 maja – 2 czerwca 2023 roku 5 uczniów (Katarzyna Janas, Karolina Koczy, Daria Kurzyca, Konrad Olesik z klasy 3a oraz Tobiasz Kołodziejczyk z klasy 2a) wraz z opiekunami p. Magdaleną Szuster i Joanną Kocioła gościli w szkole partnerskiej w Porto, Portugalia. 

Fantastycznie zorganizowane spotkanie pozwoliło doskonałe zbilansować pracę nad tematem projektu, integrację uczestników, poznawanie kultury portugalskiej oraz przyjemność bycia w pięknym miejscu.

Portugalscy gospodarze pokazali nam swoje piękne miasto, gdzie podziwialiśmy niesamowitą architekturę z jej charakterystycznym elementem tj. kafelkami azulejos, płynęliśmy łodzią po rzece Duoro oraz wspięliśmy się na wieżę widokową. Zwiedziliśmy także dwa bardzo ważne dla portugalskiej historii średniowieczne miasta: Braga i Guimaraes. Czytaj dalej…

Dla tych, którzy są w trudnej sytuacji.

Dla mieszkańców Gminy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z uwagi na uzależnienia, współuzależnienia oraz w związku z przemocą domową, uruchomiono punkty informacyjno-konsultacyjne w poniższym zakresie:

 • Porady i konsultacje w zakresie uzależnień w każdy wtorek w godzinach od 15.00 – 18.00 w Woli ul. Poprzeczna 1, I piętro pok. 29 oraz w Górze ul. Długa 41 (Ośrodek Zdrowia — Biuro Sołtysa), w każdy drugi czwartek miesiąca od godziny 15.00 do godziny 18.00.
  Termin spotkania należy ustalić telefonicznie pod numerem telefonu 519 877 769.
 • Porady prawne w zakresie prawa rodzinnego dla ofiar przemocy oraz osób i rodzin z problemem uzależnienia odbywają w Woli ul. Poprzeczna 1, (I piętro pok. 29)
  Termin porady należy ustalić w sekretariacie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z siedzibą w Woli pod numerem telefonu (032) 211 82 51 w godzinach pracy Ośrodka.
 • Porady psychologiczne udzielane są w punkcie co drugi czwartek miesiąca w godzinach od 15.00 – 18.00, Wola ul. Poprzeczna 1, (I piętro pok. 29).
  Termin należy ustalić pod numerem telefonu 519 693 400 w dniach: poniedziałek, środa, piątek, w godzinach od 10:00 do 12:00
 • Konsultacje psychiatryczne dla dzieci i młodzieży u których występują zaburzenia psychiczne będące m.in. wynikiem funkcjonowania w rodzinie z problemem uzależnienia oraz przemocy domowej. Konsultacje udzielane są w Centrum Specjalistycznej Diagnozy i Terapii w Pszczynie ul. Rybnicka 47a.
  Termin wizyty należy ustalić pod numerem telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli pod numerem telefonu 798 588 999 w godzinach pracy Ośrodka.

Ponadto informujemy, że Gmina Miedźna w trosce o mieszkańców zawarła umowę na realizację usług w formie m.in.: terapii psychologicznej, psychoterapii, terapii rodzinnej i terapii małżeńskiej, dla osób i rodzin z problemem uzależnienia i przemocy domowej.

Pomoc w w/w formie udzielana jest na podstawie skierowania wydanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli oraz zgłoszenia się w wyznaczonym terminie ustalonym podczas rejestracji pod numerem telefonu 690 299 600 w Centrum Specjalistycznej Diagnozy i Terapii w Pszczynie ul. Rybnicka 47a.

KONKURS „MOJA GMINA – MÓJ SAMORZĄD”

W środę 29 marca w hali sportowej naszego liceum odbył się konkurs „Moja Gmina-Mój Samorząd” adresowany do uczniów szkół podstawowych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Miedźna oraz Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach.

Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat samorządu terytorialnego oraz środowiska lokalnego a główną nagrodą zaproszenie przez Wójta Gminy Miedźna uczniów, którzy okażą się najlepsi, do przejęcia obowiązków wójta, sekretarza i skarbnika gminy w dniu 1 czerwca 2023.

W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Całość przygotował i poprowadził Tomasz Baranowski. Emocje były ogromne a uczestnicy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem. Zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze: Seweryn Targowski – w dniu 1 czerwca będzie przez kilka godzin Wójtem Gminy Miedźna, Aleksandra Dynak – Wicewójtem i Sekretarzem Gminy Miedźna i Oliwier Ulczok, który w tym dniu będzie Skarbnikiem Gminy Miedźna.

W klasyfikacji szkolnej 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze, 2 miejsce Zespół Szkolno- Przedszkolny w Miedźnej, 3 miejsce Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą wśród nich uczniowie naszego liceum!

Tomasz Baranowski