Z ogromnym smutkiem informujemy, że odszedł wieloletni pracownik naszej szkoły, Pan Benedykt Wojciech.
Kategoria: Aktualności
Dla tych, którzy są w trudnej sytuacji.
Dla mieszkańców Gminy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z uwagi na uzależnienia, współuzależnienia oraz w związku z przemocą domową, uruchomiono punkty informacyjno-konsultacyjne w poniższym zakresie:
- Porady i konsultacje w zakresie uzależnień w każdy wtorek w godzinach od 15.00 – 18.00 w Woli ul. Poprzeczna 1, I piętro pok. 29 oraz w Górze ul. Długa 41 (Ośrodek Zdrowia — Biuro Sołtysa), w każdy drugi czwartek miesiąca od godziny 15.00 do godziny 18.00.
Termin spotkania należy ustalić telefonicznie pod numerem telefonu 519 877 769. - Porady prawne w zakresie prawa rodzinnego dla ofiar przemocy oraz osób i rodzin z problemem uzależnienia odbywają w Woli ul. Poprzeczna 1, (I piętro pok. 29)
Termin porady należy ustalić w sekretariacie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z siedzibą w Woli pod numerem telefonu (032) 211 82 51 w godzinach pracy Ośrodka. - Porady psychologiczne udzielane są w punkcie co drugi czwartek miesiąca w godzinach od 15.00 – 18.00, Wola ul. Poprzeczna 1, (I piętro pok. 29).
Termin należy ustalić pod numerem telefonu 519 693 400 w dniach: poniedziałek, środa, piątek, w godzinach od 10:00 do 12:00 - Konsultacje psychiatryczne dla dzieci i młodzieży u których występują zaburzenia psychiczne będące m.in. wynikiem funkcjonowania w rodzinie z problemem uzależnienia oraz przemocy domowej. Konsultacje udzielane są w Centrum Specjalistycznej Diagnozy i Terapii w Pszczynie ul. Rybnicka 47a.
Termin wizyty należy ustalić pod numerem telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli pod numerem telefonu 798 588 999 w godzinach pracy Ośrodka.
Ponadto informujemy, że Gmina Miedźna w trosce o mieszkańców zawarła umowę na realizację usług w formie m.in.: terapii psychologicznej, psychoterapii, terapii rodzinnej i terapii małżeńskiej, dla osób i rodzin z problemem uzależnienia i przemocy domowej.
Pomoc w w/w formie udzielana jest na podstawie skierowania wydanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli oraz zgłoszenia się w wyznaczonym terminie ustalonym podczas rejestracji pod numerem telefonu 690 299 600 w Centrum Specjalistycznej Diagnozy i Terapii w Pszczynie ul. Rybnicka 47a.
Uwaga ósmoklasiści! – 19. kwietnia – zapraszamy.
KONKURS „MOJA GMINA – MÓJ SAMORZĄD”
W środę 29 marca w hali sportowej naszego liceum odbył się konkurs „Moja Gmina-Mój Samorząd” adresowany do uczniów szkół podstawowych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Miedźna oraz Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach.
Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat samorządu terytorialnego oraz środowiska lokalnego a główną nagrodą zaproszenie przez Wójta Gminy Miedźna uczniów, którzy okażą się najlepsi, do przejęcia obowiązków wójta, sekretarza i skarbnika gminy w dniu 1 czerwca 2023.
W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Całość przygotował i poprowadził Tomasz Baranowski. Emocje były ogromne a uczestnicy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem. Zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze: Seweryn Targowski – w dniu 1 czerwca będzie przez kilka godzin Wójtem Gminy Miedźna, Aleksandra Dynak – Wicewójtem i Sekretarzem Gminy Miedźna i Oliwier Ulczok, który w tym dniu będzie Skarbnikiem Gminy Miedźna.
W klasyfikacji szkolnej 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze, 2 miejsce Zespół Szkolno- Przedszkolny w Miedźnej, 3 miejsce Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą wśród nich uczniowie naszego liceum!
Tomasz Baranowski
Konkurs – „Moja Gmina – Mój Samorząd”.
Szanowni Państwo!
Kolejny raz zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wzięcie udziału w projekcie pt. „1,5% DLA MOJEJ SZKOŁY” i przekazanie odpisu 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Edukacji „Omnibus” z siedzibą w Pszczynie.
Jest dla nas niezwykle budujące, że wspieracie nas Państwo w działaniach prowadzących do poprawy jakości kształcenia i rozwoju szkoły Państwa dzieci. Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, uda nam się zrealizować kolejne inwestycje dzięki Państwa pomocy. Licząc i w tym roku na Państwa zrozumienie i wsparcie, prosimy o rozpropagowanie akcji wśród bliskich i znajomych.
Pełna nazwa stowarzyszenia:
Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży
Numer KRS-u, który powinien zostać podany w deklaracji PIT: 0000 237 488
W rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” należy dokonać zapisu wskazującego cel wydatkowania 1,5%: „1,5% na rzecz LO w Gilowicach”
Z wyrazami szacunku – Barbara Foltyn
Gilusomania 2023
W naszej szkole wiosna już przyszła! Jak co roku o tej porze odbyła się jedna z najzabawniejszych imprez w naszym szkolnym kalendarzu – Gilusomania. Klasy drugie stanęły w szranki o wygraną w konkursie na jak najzabawniejsze przedstawienie naszej szkolnej codzienności. 2a postawiła na rywalizację pomiędzy uczniami, gronem nauczycielskim i „strażnikami czystości”. Nie zabrakło zaskakujących pytań i prowadzącego, który sypał „sucharami” z rękawa. Miał nawet oddanego fana, który dla autografu zrobiłby wszystko oraz bardzo profesjonalnych ochroniarzy.. 2b natomiast uraczyła nas swoją wersją „1 z 10” z udziałem najzacniejszych przedstawicieli ciała pedagogicznego przedstawionych tym razem z przymrużeniem oka… Nawet skromny fotoreporter doczekał się sobowtóra. W tym roku wygrała klasa 2b. Gratulujemy! Nagroda za hektolitry łez wylanych ze śmiechu należy się jednak całemu rocznikowi. Dziękujemy za ogromną dawkę endorfin i świetną zabawę!
Tekst i zdjęcia – Joanna Kocioła
Dzień Języków Obcych? Wcale nie!
Dziś po raz kolejny przekonaliśmy się, że nasi uczniowie władają językiem angielskim, niemieckim czy włoskim na równi z ojczystym, a ich wiedza geograficzna, historyczna czy kulturowa na temat tych krajów sięga szczytów i to co najmniej alpejskich.
Nie zabrakło quizów, zabaw i konkursów. Główną atrakcją były jednak stoiska tematyczne prezentujące wybrane przez poszczególne klasy kraje. W oka mgnieniu można było przenieść się z Japonii do Izraela lub USA, do Holandii i reszty Europy. Wszędzie czekały lokalne przysmaki i najbardziej charakterystyczne symbole tych krajów.
Wyjątkowo ciekawym punktem imprezy była debata na temat technologii, w trakcie której 6 uczniów z klas 3a, 3b i 4b miało okazję zaprezentować swoje wybitne umiejętności językowe. Czapki z głów dla ich odwagi!
Swoją obecnością imprezę uświetniły przedstawicielki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić debatę, a nasi uczniowie zapoznać się z możliwościami wyjazdów na zagraniczne wymiany młodzieżowe i wolontariaty. Zostali także hojnymi sponsorami nagród rzeczowych! Bardzo dziękujemy!
Rywalizację klas wygrała klasa 4b. Gratulujemy!
Zwycięzcami są jednak wszyscy uczniowie. Połączyliśmy naukę ze świetną zabawą, a to nie lada sztuka!
Joanna Kocioła
Razem dla Ukrainy – Gmina Miedźna na pomoc Miastu Partnerskiemu Zbaraż.
Nie zapominamy, sercem nieprzerwanie jesteśmy z Ukrainą. Zbiórka pomocowa dotyczy naszego Miasta Partnerskiego Zbaraża.
Wiemy, że wszystkim nam jest coraz trudniej z powodu trwającej wojny na Ukrainie. Wiemy także, że nie jesteśmy w stanie sprostać ogromowi zniszczeń tego kraju i codziennym, niekończącym się tragediom ludzkim. Jednak mamy nadzieję, że nasze grudniowe serca mimo naszych własnych trudów pozwolą ogrzać i wyleczyć tyle ofiar trwającej wojny, na ile pozwoli każdemu z nas nasza osobista sytuacja.
Stara przyjaźń nie rdzewieje – wizyta węgierskich uczniów i nauczycieli w naszej szkole.
Podczas wycieczki objazdowej po południowej Polsce odwiedziła nas grupa 20 uczniów z Węgier wraz z 2 nauczycielkami. Jest to szkoła, z którą współpracowaliśmy w jednym z projektów Erasmus+ i bardzo mile wspominamy wspólnie spędzone chwile. Nasi goście z uznaniem oglądali naszą szkołę uważając ją za świetnie wyposażoną i nowoczesną, a jednocześnie przyjazną i otwartą. Pracując w grupach polsko – węgierskich uczniowie chętnie odkrywali jak wiele ich łączy – wspólne pasje, nadzieje na przyszłość, ale też obawy z nią związane.