Relacja ze spotkania projektowego w Bułgarii w ramach projektu Climate Change – Raise awareness – Take action.

Sofia, 9-13 maja 2022.

Pierwszego dnia, po wylądowaniu i zakwaterowaniu, udaliśmy się na pierwsze zwiedzanie miasta oraz poddaliśmy się szeroko pojętym chłonięciu bułgarskiej kultury i integracji z innymi uczestnikami.

Dzień drugi spędziliśmy w szkole. Gospodarze przywitali nas bardzo serdecznie i w typowo bułgarski sposób, częstując tradycyjnym ciastem z miodem. Uczennice w malowniczych strojach zaprezentowały tańce ludowe, po których obejrzeliśmy specjalnie stworzony film o Bułgarii. Mieliśmy również możliwość uczestnictwa w wybranych lekcjach, a następnie w warsztacie dot. ochrony środowiska. Następnie gospodarze przygotowali różnorodne zajęcia: wykłady, prezentacje, quizy i konkursy, a nawet układanie puzzli. Po lunchu wzięliśmy udział w spotkaniu z p. Iveliną Kosevą, menedżerką międzynarodowego projektu pilotażowego National Trust Eco Fund „Actions for energy efficiency of Bulgarian schools”. Kolejnym punktem programu były prezentacje uczniów ze wszystkich szkół partnerskich pt. „How schools and families follow a sustainable lifestyle and waste disposal?”. Czytaj dalej…

Ostatni dzwonek.

Zabrzmiał dziś dla absolwentów naszego liceum. Młodsi koledzy nie pozwolili im jednak na smutek i nostalgię. Zadbali o świetną zabawę i kilka niezbędnych rad czego nie robić przed maturą. Były więc humorystyczne scenki z czekającego ich wkrótce egzaminu dojrzałości oraz Familiada z pytaniami z wiedzy o szkole – przecież bez znajomości imion wszystkich pracowników obsługi nie można ukończyć szkoły!
Na zakończenie tej, jakże miłej uroczystości, absolwenci wraz z wychowawcami zasadzili na pamiątkę drzewko, które zawsze będzie nam przypominać o ich pobycie w naszej szkole.
Joanna Kocioła