Ważna ankieta.

Szanowni Mieszkańcy!

Urząd Gminy Miedźna przystępuje do prac analityczno-badawczych nad opracowaniem nowego dokumentu Strategii Rozwoju naszej Gminy, która stoi przed wieloma wyzwaniami w najbliższej przyszłości.

Oprócz prac analitycznych, częścią prac będzie również przeprowadzenie badania ankietowego. Czytaj dalej…

Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022

Długo wyczekiwane, wymarzone, jak najbardziej zasłużone! WAKACJE 2022 Przed nami odpoczynek po niezwykłym roku szkolnym 2021/22. Pomimo pandemii, zdecydowana większość dni nauki miała miejsce w szkole. Najpierw nieśmiało, poźniej z coraz większą pewnością i entuzjazmem wracaliśmy do szkolnych imprez, wyjazdów i konkursów. Rok ten obfitował w „reaktywowane” po pandemii imprezy szkolne takie jak: Gilusomania, Dzień Języków Obcych, Dni Zdrowia, Dni Otwarte Szkoły i wiele innych. Udało się także powrócić do wyjazdów zagranicznych w ramach projektów Erasmus+ Byliśmy w Austrii, Turcji, Bułgarii i w dwóch szkołach w Słowenii. Gościliśmy także zagranicznych gości u nas. Na pierwszym miejscu, jak zawsze, była jednak nauka – zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności, które zostały potwierdzone świetnymi wynikami końcowymi. Najwyższą średnią ocen uzyskały klasy 1a i 2a – 4,12, następnie 1b – 4,11, a na III miejscu podium znalazła się klasa 3bp – 4,07. Aż 21 uczniów spośród 136 otrzymało w tym roku świadectwo z wyróżnieniem, do którego uzyskania uprawnia średnia ocen co najmniej 4,75 oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Nasi tegoroczni prymusi to: Emilia Limańczyk (1b), średnia ocen 5,60! Jako uczennica z najwyższą średnią ocen w szkole Emilia otrzyma również stypendium Prezesa Rady Ministrów. Brawo!!! Błażej Wojciech (3bp), średnia ocen 5,43 Emilia Lotawiec (1a), średnia ocen 5,40 Paweł Nocoń (3bp), średnia ocen 5,23 Zuzanna Niesyto (2b) i Kamil Oszek (2a), średnia ocen 5,21 Zuzanna Obetkon (3ap) i Bartłomiej Noga (3bp), średnia ocen 5,08 Karolina Koczy (2a) i Konrad Olesik (2a), średnia ocen 5,07 Adrianna Dobry (2a), Katarzyna Janas (2a), Daria Kurzyca (2a), średnia ocen 5,00 Wymienieni powyżej uczniowie otrzymają w przyszłym roku szkolnym stypendium Wójta Gminy Miedźna. Kinga Sandecka (2a) i Julia Wójcik (2b), średnia ocen 4,93 Antonina Matlak (1a), średnia ocen 4,87 Weronika Komraus (2a), średnia ocen 4,86 Patrycja Gwóźdź (3ap), średnia ocen 4,85 Milena Michalik (1a) i Edyta Waliczek (1b), średnia ocen 4,80 Jakub Wygrabek (3bp), średnia ocen 4,77.

Ogromne brawa należą się również tym najwytrwalej uczęszczającym do szkoły, czyli 2 uczennicom ze 100% frekwencją: Maja Hasa i Justyna Wojtala z klasy 2b. Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy! I czekamy na więcej Zakończenie roku szkolnego to nie tylko początek wakacji, bywa, że jest to również czas pożegnań. W tym roku współpracę z naszą szkołą kończy Pani Anna Woźnikowska – Tyc, która przez 17 lat nie tylko była nauczycielem języka angielskiego, ale przede wszystkim z ogromnym zaangażowaniem i wielkim sercem wychowywała kolejne roczniki naszego Liceum. Dziękujemy bardzo i życzymy dalszych sukcesów, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji, naładowania akumulatorów i szczęśliwych powrotów już we wrześniu! Do zobaczenia!!!

Joanna Kocioła