Termin sprawdzianu kompetencji językowych z języka angielskiego do klasy dwujęzycznej.

Informujemy, że sprawdzian kompetencji językowych odbędzie się;

8 czerwca o godz. 9.00

Po przyjściu do szkoły należy zgłosić się do sekretariatu. Obowiązują maseczki, dystans społeczny i dezynfekcja rąk. Proszę pamiętać o długopisie oraz legitymacji szkolnej. Test trwa 60 minut i ma formę pisemną – składa się z zadań testujących umiejętności słuchania i czytania oraz część leksykalno-gramatyczną. Szczegółowy zakres wymagań znajduje się w zakładce Rekrutacja.

Termin dodatkowy – dla osób, które nie mogą być obecne 8 czerwca to   8 lipca godz. 9.00.

 

Dyrektor Szkoły – Barbara Foltyn

Tak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami…
Tak trudno znaleźć słowa pocieszenia…
Bo śmierć jest zawsze nie na miejscu i zawsze nie w porę – za szybko.
Nie pyta, nie uprzedza, nie daje wyboru. Przychodzi i zostawia ból…
 
 
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej i przedwczesnej śmierci naszej uczennicy Natalii Januszyk. Współczując z całego serca Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom Natalii  zapewniamy, że na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci. 

Dni zdrowia w szkole Religi.

Co roku, w kwietniu, w Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach organizowane są „Dni Zdrowia”, w trakcie których uczniowie naszej szkoły i zaproszeni goście uczestniczą w prelekcjach dotyczących zdrowego trybu życia, problemów zdrowotnych wieku młodzieńczego i profilaktyki zdrowotnej. Wykładom towarzyszy akcja oddawania krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pszczynie. Hołdując maksymie „W zdrowym ciele zdrowy duch” staramy się, aby profilaktyka zdrowotna w naszej szkole zajmowała szczególne miejsce, bowiem tylko szeroka wiedza na tematy zdrowotne umożliwi dokonywanie właściwych wyborów dotyczących zdrowia i życia. Niestety w tym roku ( podobnie jak w poprzednim) ze względu na pandemię,  Dni Zdrowia nie mogą się odbyć. Postanowiliśmy więc przygotować krótki przegląd dotychczasowych sesji zdrowotnych zaczynając od 2005 roku, kiedy to po raz pierwszy odbyła się ta impreza w naszej szkole. Czytaj dalej…

Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw ukończenia liceum

W piątek 30 kwietnia odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne odbyła się w małych 9-osobowych grupach.

Pani Dyrektor skierowała  ciepłe słowa do maturzystów, życząc im jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym, trafnego wyboru dalszej drogi życiowej. W imieniu Wójta Gminy Miedźna pana Jana Słoninki życzenia złożyła, tegorocznym maturzystom, Pani Renata Łuniewska – zastępca wójta. Następnie odbyło się rozdanie świadectw i nagród za bardzo dobre wyniki w nauce oraz dyplomów i nagród dla uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły i godnie ją reprezentowali. Nie zabrakło także nagród  za osiągnięcia sportowe. Na zakończenie uroczystości absolwenci zawiesili na ścianie pamiątkowe tablo i posadzili przed szkołą rocznikowe drzewko.

BF

Zapraszam do galerii zdjęć… /PZK/

 

Postacie Konstytucji 3 Maja.

Czy namalowany obraz był tylko fotograficznym odtworzeniem minionych zdarzeń? A może w tym płótnie tkwi jakaś tajemnica? Co chciał przekazać potomnym mistrz Jan? Zachęcamy do dokładniejszego zapoznania się z tym dziełem.