Fizyka


2023-09-27

Klub Astronomiczny Almukantarat

Mamy zaszczyt zaprosić uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach do udziału, w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej.

Jest to wydarzenie edukacyjne, które ma na celu rozwijanie zainteresowań astronomicznych uczniów oraz poszerzanie ich wiedzy w dziedzinie astronomii, fizyki i matematyki.

Olimpijska Liga Astronomiczna jest skierowana do uczniów, którzy w roku szkolnym 2023/2024 uczęszczają do szkoły ponadpodstawowej lub 8 klasy szkoły podstawowej. To doskonała okazja dla Państwa uczniów, aby pogłębić swoją pasję do nauk przyrodniczych i uczestniczyć w konkursie, który może być inspiracją do dalszej edukacji i rozwoju.

Główne cele Ligi Astronomicznej to:
– Pomoc uczestnikom w rozwoju zainteresowań astronomicznych.
– Poszerzenie wiedzy uczestników w dziedzinie astronomii.
– Przygotowanie uczestników do udziału w Olimpiadzie Astronomicznej.

Główną nagrodą dla zwycięzcy Ligi jest w pełni opłacony pobyt na letnim obozie Klubu Astronomicznego Almukantarat. Dla Laureatów konkursu przewidziane jest częściowe pokrycie kosztów uczestnictwa w ww. obozie.
Format konkursu:

Konkurs będzie składać się z publikowanych co tydzień pojedynczych zadań pod adresem: https://almukantarat.pl/liga-astronomiczna/, które uczniowie po rozwiązaniu powinni przesłać drogą mailową w przeciągu 7 dni od opublikowania. Uczestnicy będą mogli korzystać z dostępnych źródeł informacji, jednak oczekuje się, że rozwiązania będą samodzielne i oryginalne.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny.
Aby zgłosić się do udziału w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej, uczestnicy powinni przesłać podpisany regulamin i zgody RODO na adres mailowy liga@almukantarat.pl. Załączniki oraz dodatkowe informacje znajdują się pod adresem: https://almukantarat.pl/liga-astronomiczna/, a także na facebooku Ligi: https://www.facebook.com/LigaAstronomiczna.

Wierzymy, że Olimpijska Liga Astronomiczna może stać się inspiracją dla uczniów, pomagając im rozwijać swoje zdolności i pasję w dziedzinie astronomii. Uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie wiedzy o konkursie oraz jego Regulaminu wśród młodzieży. Dziękujemy za uwagę i mamy nadzieję na udział uczniów w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej!

Kontakt pod adresem liga@almukantarat.pl.

Serdecznie zapraszamy,
Klub Astronomiczny Almukantarat

 

Polecam i pozdrawiam

Andrzej Janowski

 

 

 

 

Comments are closed.