Spotkanie projektowe na Sycylii

W dniach 27-31 marca odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Erasmus+ „Learn from the past to build a greener future”.

Tym razem grupa uczniów (Julia Skęczek, Justyna Wojtala, Antonina Matlak, Weronika Pochłopień, Szymon Kulczyk, Szymon Szweda) pod opieką swoich nauczycieli, p. Magdaleny Szuster i Joanny Kocioły wybrała się na słoneczną Sycylię. 

Wraz z grupami z pozostałych szkół partnerskich z Portugalii, Rumunii, Słowenii i Turcji poznawaliśmy kulturę, historię, geografię i przepyszną kuchnię tej włoskiej wyspy. Odwiedziliśmy Agrigento, gdzie podziwialiśmy pozostałości starożytnych świątyń; Palermo, stolicę wyspy, której całe centrum wpisane jest na listę światowego dziedzictwa Unesco; nadmorską Catanię oraz, największą atrakcję wyspy – wulkan Etna.

Praca projektowa również stanowiła bardzo istotny element spotkania. Uczniowie przygotowali krótkie filmy na temat idealnego, samowystarczalnego energetycznie domu; poznawali historię sycylijskiego górnictwa (również w praktyce – odwiedziliśmy największą i najstarszą kopalnię soli we Włoszech Petralia Sottana, w której wciąż wydobywa się sól); w grupach międzynarodowych porównywali udział poszczególnych źródeł energii odnawialnej w produkcji energii w swoich krajach i tworzyli plakaty na temat zalet i wad poszczególnych źródeł energii.

Spotkanie, jak zawsze okazało się świetną okazją do nawiązania nowych znajomości i podszlifowania znajomości języków obcych.

Wyjazd na spotkanie na Sycylii możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.  

Joanna Kocioła

Bookmark the permalink.

Comments are closed.