Wirtualne spotkanie z projektu Erasmus+ Hand to hand with CLIL

W dniach 24-27 maja 2021 r. odbyło się ostatnie już spotkanie projektowe. Tym razem organizatorem spotkania było Liceum w Gilowicach. Pomimo formy online uczestnicy mieli okazję poznać nowych ludzi, poćwiczyć angielski oraz dowiedzieć się wiele nowych rzeczy na temat krajów partnerskich.

Tym razem tematem przewodnim spotkania była ekologia. Każdy z partnerskich krajów przygotował prezentację na temat parków narodowych oraz zagrożonych gatunków zwierząt. Promowano także skuteczną naukę słownictwa, w szczególności wykorzystanie narzędzi internetowych (szczegóły w zakładce Języki Obce).

Świetną okazją na przełamanie tremy przed mówieniem w języku obcym były dyskusje w międzynarodowych grupach. Polscy uczniowie zadawali pytania na temat systemów edukacji, typowego dnia w szkole, egzaminów, zadań domowych oraz zdalnego nauczania i radzenia sobie z pandemią.

Warto podkreślić, że uczniowie pracowali popołudniami, po lekcjach. Włożyli dużo pracy i poświęcili swój czas wolny żeby spotkanie się udało. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym.”

Joanna Kocioła

Bookmark the permalink.

Comments are closed.