KONKURS „MOJA GMINA – MÓJ SAMORZĄD”

W środę 29 marca w hali sportowej naszego liceum odbył się konkurs „Moja Gmina-Mój Samorząd” adresowany do uczniów szkół podstawowych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Miedźna oraz Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach.

Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat samorządu terytorialnego oraz środowiska lokalnego a główną nagrodą zaproszenie przez Wójta Gminy Miedźna uczniów, którzy okażą się najlepsi, do przejęcia obowiązków wójta, sekretarza i skarbnika gminy w dniu 1 czerwca 2023.

W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Całość przygotował i poprowadził Tomasz Baranowski. Emocje były ogromne a uczestnicy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem. Zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze: Seweryn Targowski – w dniu 1 czerwca będzie przez kilka godzin Wójtem Gminy Miedźna, Aleksandra Dynak – Wicewójtem i Sekretarzem Gminy Miedźna i Oliwier Ulczok, który w tym dniu będzie Skarbnikiem Gminy Miedźna.

W klasyfikacji szkolnej 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze, 2 miejsce Zespół Szkolno- Przedszkolny w Miedźnej, 3 miejsce Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą wśród nich uczniowie naszego liceum!

Tomasz Baranowski

Bookmark the permalink.

Comments are closed.