Spotkanie projektowe w Polsce.

Spotkanie Erasmus+ w Polsce W dniach 28.11 – 2.12.2022 gościli w naszym liceum uczniowie i nauczyciele ze szkół w Portugalii, Rumunii i Włoch. Spotkanie to było drugim z cyklu poświęconych prawom człowieka i zwalczaniu wszelkich objawów dyskryminacji. Podczas pobytu w Polsce nasi goście wzięli udział w szeregu spotkań i warsztatów poświęconych tym tematom. Zwiedzili również Auschwitz i Kraków, w tym Kazimierz i muzeum Schindlera. Wszyscy zagraniczni uczniowie byli zakwaterowani w domach naszych uczniów, co dodatkowo wzmocniło kulturowy wymiar spotkania oraz pozwoliło na szybkie nawiązanie bliskich więzi pomiędzy młodzieżą. Pomimo więc poważnego tematu projektu, nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców. Organizacja spotkania możliwa była dzięki środkom Unii Europejskiej otrzymanym w ramach Akredytacji w projekcie Erasmus+. 

Joanna Kocioła

Bookmark the permalink.

Comments are closed.