„Przemysłowa wiosna” w Kielcach

7 kwietnia 2022 roku odbyła się wycieczka naukowa do Kielc na Targi pt. „Przemysłowa wiosna”, w której wzięła udział grupa młodzieży z klas trzecich, naszego liceum. W ramach imprezy zwiedzaliśmy wystawy związane m.in. z drukiem 3D oraz bogatą ekspozycję obrabiarek sterowanych numerycznie. Uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami projektowania prototypowego i tu m.in. oglądaliśmy skanery 3D a także drukarki „biologiczne” potrafiące „wyczarować” protezy rogówki oka. Na targach po raz pierwszy na świecie zaprezentowano drukarkę drukującą szkłem rozgrzanym do odpowiedniej temperatury (polski wynalazek) oraz urządzenie nadające wydrukom realistyczny wygląd, dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu barwienia modeli pigmentami z bogatej palety 10 milionów odcieni. Najnowsze technologie, najnowsze urządzenia – liczymy, że kolejne pokolenia absolwentów naszej szkoły zasilą szeregi kadry inżynierskiej i wzbogacą kiedyś ofertę polskiej myśli technicznej o nowe rozwiązania. Wycieczka była zorganizowana w kooperacji z Powiatowym Zespołem Nr2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. I. Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Piotr Kak

Bookmark the permalink.

Comments are closed.