Dzień Języków Obcych poświęcony projektom Erasmus+

FB_IMG_1638984665767

W środę 8 grudnia 2021 postanowiliśmy zrealizować wyjątkowy Dzień Języków Obcych! Połączyliśmy naukę języków ze zdobywaniem wiedzy na temat ekologii, a to w związku z projektami Erasmus+ realizowanymi w szkole: Climate Change – Raise Awareness – Take Action oraz Learning from the Past to Build a Greener Future.

Dzień rozpoczął się wykładem prof. Tomasza Stuczyńskiego dotyczącym zmian klimatycznych. Wykładowca w sposób niezwykle ciekawy, a zarazem bardzo przystępny przybliżył nam palący problem, jego definicję, przyczyny i konsekwencje. Dowiedzieliśmy się również jak każdy z nas może zahamować postęp zmian klimatycznych za pomocą świadomego podejmowania odpowiednich działań.

IMG_20211208_111603

Następnie każda z klas miała za zadanie przedstawić wylosowany uprzednio temat w postaci atrakcyjnych prezentacji multimedialnych, plakatów i udekorowanej odpowiednio sali. Uczniowie mówili między innymi o alternatywnych źródłach energii, redukcji odpadów, ograniczeniu plastiku, przekonaniach i mitach nt. węgla, wykorzystaniu zasobów naturalnych, niemarnowaniu żywności itp. Klasy mogły przetestować świeżo zdobytą wiedzę w przeprowadzanych quizach, zaś nagrodami za udział w zabawie były ufundowane z funduszy projektowych kolorowe bidony na wodę, pozwalające na rezygnację z zakupu napojów w plastikowych butelkach!

Dziękujemy serdecznie panu Stuczyńskiemu za uświetnienie wydarzenia, a wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie i aktywny udział.

Anna Woźnikowska-Tyc

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.