Piotr Janosz, uczeń klasy maturalnej może pochwalić się następnym sukcesem w dziedzinie filmu! Tegoroczny maturzysta wziął udział w ogólnokrajowej Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, której celem jest popularyzacja wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych wiedzy o kulturze filmowej oraz nauk o komunikowaniu. Uczestnicy musieli zaznajomić się z kinematografią polską i zagraniczną, a także zdobyć umiejętności tworzenia przekazu za pomocą języka i obrazu.
Piotrek dzięki swojej ciężkiej pracy zakwalifikował się do drugiego etapu! Kolejna część olimpiady wymagała znacznego zaangażowania uczestników, którzy oprócz merytorycznego przygotowania musieli stworzyć autorską pracę projektową. Tematem pracy było opracowanie projektu filmu, a także przygotowanie prezentacji multimedialnej zachęcającej do współpracy ewentualnego sponsora i przygotowanie wniosku do jednego z regionalnych funduszy filmowych. To było zdecydowanie nowe doświadczenie naszego ucznia, który wykazał się niebywałą kreatywnością i umiejętnościami twórczymi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki drugiego etapu i gratulujemy dotychczasowych osiągnięć!
Weronika Lisek

4 grudnia uczniowie klasy pierwszej w składzie: Katarzyna Janas, Natalia Parysz i Konrad Olesik wzięli udział w projekcie Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego we współpracy z Ambasadą Szwajcarii w Polsce. W pierwszej edycji tego projektu zatytułowanego „ Schweiz- KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach” drużyna naszego liceum wybrała się na wyprawę po kantonie Uri w towarzystwie dziewięciu trzyosobowych drużyn z innych szkół średnich. Wiedzę o tym urokliwym szwajcarskim kantonie (odpowiedniku naszego polskiego województwa) uczestnicy zdobywali w trackie godzinnych warsztatów online biorąc udział w ciekawych formach sprawdzania zdobytych informacji.

